Nisse i Julimånde : ))

Ha,ha, ha Nisse midt på sommeren. Det var vel litt feil. Eg har nå laga ein nisse.Men...  egentligt var det mere feil her.

Trodde eg hadde strikka alt i tovbart garn,men neida. det var feil. Det gråa garnet var nok ikke det eg trodde det var. Det tove ikke.

Miste eg mote.... NEEEEEI da. Har jo god tid og lage både  en og to til : )))

Har tatt utgangspunkt i sjøulken oppskriften eg brukte fra Den Blå Tråd

Garn: He,he trodde eg hadde brukt Ren Ny Ull Fra Gjestal. Det har eg nok brukt på alt det som ikke er grått. Det gråe må eg bare si er ukjent.



Her ser du Nissen før han har vært  i vaskemaskin



Takk til deg som kom innom. Tusen takk for alle fine kommentarer på tidligere innlegg. Det lika me vettdu ; ))

Me "snakkast" om ikke lenge .

3 kommentarer

strikkogtov

12.jul.2011 kl.20:22

Så morsom. Nissene lever hele året de, men gjemmer seg litt på denne tiden

gretashobby

12.jul.2011 kl.21:19

Syns han var kjempefin eg . Du er blitt ein kløpper på slike skjønne nisser og ulker. Fått masse mannfolk i huset no da. enda ein liksom. ha ein fin dag med nissen din du, eller kveld er det vel kanskje

synnovesyr

13.jul.2011 kl.00:00

Han var skjønn:)har jula litt i tankene jeg også,så smått begynt på en genser til julegave..

Skriv en ny kommentar

hits